Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022

November 24, 2022

τα τελευταία νέα της εταιρείας για Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022

Κοσμήματα μόδας του Κατάρ

Το τουρνουά του Παγκοσμίου Κυπέλλου FIFA 2022 ξεκίνησε χθες στο Κατάρ.Στα εξαιρετικά νέα για τους εχθρούς μου, δεν κατάφερα για άλλη μια φορά να προκριθώ στην εθνική ομάδα ανδρών των ΗΠΑ, η οποία παίζει το πρώτο της παιχνίδι στο τουρνουά σήμερα με την Ουαλία.Κρίμα, γιατί το να φτιάξω την ομάδα θα ήταν μια αουτσάιντερ ιστορία για αιώνες.

The Beautiful Game, το AKA football είναι το αγαπημένο παιχνίδι στον κόσμο.Τα μεγαλύτερα αστέρια του κουβαλούν τις ελπίδες εκατομμυρίων ανθρώπων στους ώμους τους - και εκατομμύρια δολάρια από φυσικά κοσμήματα με διαμάντια στο λαιμό, τους καρπούς και τα δάχτυλά τους.Όταν ξεκίνησα για πρώτη φορά σε ηλικία πέντε ετών, θυμάμαι ότι ένιωθα σαν ιππότης που ιππεύει στη μάχη, διακινδυνεύοντας με ματωμένα γόνατα και μελανιασμένες κνήμες, όλα αυτά για τη δόξα να φέρω στο σπίτι αυτό το μικρό πλαστικό τρόπαιο πρωταθλήματος.Δεν προχώρησα πολύ (περισσότερες λεπτομέρειες για να ακολουθήσουν), αλλά μπορώ να φανταστώ όσο προχωρά κανείς, το μικρό πλαστικό τρόπαιο δεν έχει ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα.Και αγόρι, θα πρέπει να δεις λίγο από το υλικό με το οποίο στολίζονται αυτοί οι τύποι.

τα τελευταία νέα της εταιρείας για Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022  0

Οι Γερμανοί υπέστησαν μια ήττα σοκ με 2-1 από την Ιαπωνία, η οποία ξεπέρασε την καταιγίδα από τους Γερμανούς και στη συνέχεια αντεπιτέθηκε με δύο γκολ για να πάρει μια ιστορική νίκη, με μόλις 22 τοις εκατό κατοχή.

Τα πράγματα έμοιαζαν να είναι υπό έλεγχο για τη Γερμανία όταν μια κακή πρόκληση από τον τερματοφύλακα Shuichi Gonda στον David Raum της έδωσε ένα πέναλτι στο 33ο λεπτό που σκόραρε ο Ilkay Gundogan.

Η Γερμανία είχε ευκαιρίες να κερδίσει το παιχνίδι, με τον Γκουντογκάν να χτυπά στο δοκάρι την ώρα.Ωστόσο, οι Ιάπωνες απάντησαν με τον αναπληρωματικό Ritsu Doan να σκοράρει από κοντά μετά από απόκρουση του Manuel Neuer στο 75ο λεπτό, πριν ο Takuma Asano κρατήσει έναν αμυντικό και κερδίσει τον Neuer στο κοντινό δοκάρι για να σφραγίσει τη νίκη οκτώ λεπτά αργότερα.

Η ήττα σημαίνει ότι αν η Γερμανία χάσει από την Ισπανία την Κυριακή, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα μείνει εκτός τουρνουά, και οι Ισπανοί ήχησαν μια προειδοποίηση καθώς ξεκίνησαν το Παγκόσμιο Κύπελλο τους με ένα 7-0 συντριβή της άτυχης Κόστα Ρίκα.

τα τελευταία νέα της εταιρείας για Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022  1τα τελευταία νέα της εταιρείας για Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022  2τα τελευταία νέα της εταιρείας για Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022  3τα τελευταία νέα της εταιρείας για Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022  4τα τελευταία νέα της εταιρείας για Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022  5τα τελευταία νέα της εταιρείας για Ειδήσεις για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022  6

Το παιχνίδι ήταν ένας ισπανικός μονόλογος από την αρχή μέχρι το τέλος, με τον Dani Olmo να ανοίγει το σκορ στο 11ο λεπτό και τα γκολ να φτάνουν σε τακτά χρονικά διαστήματα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Ο Μάρκο Ασένσιο πρόσθεσε το δεύτερο για την Ισπανία στο 21ο λεπτό και ο Φεράν Τόρες πήρε το πρώτο του στη βραδιά από το σημείο του πέναλτι στο ημίωρο.

Ο Τόρες πέτυχε το δεύτερο γκολ από σφιχτό αστράγαλο στο 54ο λεπτό και ο Γκάβι πέτυχε το πέμπτο στο 74ο λεπτό για να γίνει ο νεότερος Ισπανός που σκόραρε σε τελικούς Παγκοσμίου Κυπέλλου σε ηλικία 18 ετών και 110 ημερών.

Ο Carlos Soler πρόσθεσε ένα έκτο μετά από καλή δουλειά από τον Nico Williams και υπήρχε χρόνος για τον Morata να πετύχει τον έβδομο στον χρόνο τραυματισμών για να δώσει στην Ισπανία τη μεγαλύτερη νίκη της ποτέ στους τελικούς του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Αυτό το παιχνίδι ήταν ένα αντίδοτο στο 0-0 μεταξύ του Μαρόκου και της Κροατίας που ξεκίνησε τον Όμιλο F.

Ερχόμενος στο Κατάρ σε πέντε αγώνες αήττητου, το Μαρόκο έδειξε ότι είναι μια ομάδα που πρέπει να ληφθεί υπόψη και παρήγαγε μια ενεργητική και στιβαρή αμυντική εμφάνιση για να αποκλείσει τους ηττημένους φιναλίστ το 2018 σε έναν αγώνα που είχε μόλις δύο προσπάθειες στο στόχο από κάθε πλευρά.

Αργά το βράδυ της Τετάρτης, το γκολ του Michy Batshuayi στο 44ο λεπτό ήταν αρκετό για να κερδίσει το Βέλγιο με 1-0 εναντίον του Καναδά για να φτάσει στην κορυφή του Ομίλου F, αλλά η ομάδα του Roberto Martinez οδήγησε την τύχη της απέναντι σε έναν αντίπαλο που έχασε πολλές ευκαιρίες.

Η καλύτερη από αυτές τις ευκαιρίες ήταν ένα πέναλτι του πρώτου ημιχρόνου από τον Αλφόνσο Ντέιβις που αποκρούστηκε άνετα από τον Τιμπό Κουρτουά, καθώς ο Καναδός έκανε ένα ήμερο σουτ στα δεξιά του Βέλγου τερματοφύλακα.

Πολύ συχνά οι Καναδοί άρπαζαν στο τελευταίο τους σουτ και ήταν χαρακτηριστικό ότι παρόλο που είχαν 21 προσπάθειες στο βελγικό τέρμα, μόνο τρεις (συμπεριλαμβανομένου του πέναλτι) ήταν εύστοχες.